Zdeněk Poláček

Někteří z Vás již nejspíše víte, že jeden z našich jezdců, Zdeněk Poláček, měl při treníninku 14.4.2024 na písečné trati v Boxbergu těžký pád, po kterém byl letecky transportován do místní nemocnice Cottbus. V této nemocnici ještě tentýž večer podosoupil operaci tříštivé zlomeniny stehenní kosti a následně pak 18.4.2024 operaci tří obratlů.

I přes tato vážná zranění a podstoupené operace se předpokládá, že bude Zdeněk v pořádku a neměl by mít vážné trvalé následky. Doba rekonvalescence je však odhadována minimálně na 12 měsíců.

I z tohoto důvodu se Zdeněk rozhodl ukončit svou již 14-ti letou závodní kariéru. Chtěl by se však nadále věnovat rozvoji týmu a více se začít věnovat mládeži, na kterou při nabité sérii závodů nezbývalo tolik času.

Zdeňka se podařilo dostat do rukou Českých lékařů za pomoci společností Poúrazu.cz a Davepo Medevac, za čož jim velice děkujeme! A speciálně doporučujeme sportovcům společnost Poúrazu.cz, která převoz i lékaře pomáhala zajistit!

Zdeňkova slova:

„Chtěl bych Všem moc poděkovat za dlouholetou podporu a spolupráci. Dostal jsem možnost účastnit se těch největších závodů v Evropě a dokonce se postavit na start s těmi nejlepšími jezdci světa! Tuto možnost jsem měl i díky Vám! 

Především bych však chtěl poděkovat své rodině, která za mnou celou tu dobu stála a podporovala mě v maximálním možném rozsahu! Obrovské díky patří mému tátovi, který stál po mém boku jako mechanik od spadnutí mého prvního startovního roštu až po ten nedávný pomyslný poslední. 

I nadále, jakmile to můj zdravotní stav dovolí, se budu objevovat na závodech po boku jezdců mého týmu, kterým budu doufám pomocí i oporou! Ještě jednou mnohé díky všem!!!”

Fotky od Krämii, Leon Sochor a Laura.

Děkujeme za Vaší podporu!