Wriezen

Prvomájový závod v seriálu Mistrovství Německa na písečné traťi ve Wriezenu vrátil na trať Michala Seňka po skoro dvouleté pauze.

Michal se měl účastnit již předchozích závodů, avšak díky zranění musel svůj návrat odložit. Zdeněk neměl nejlepší závodní den a z obou jízd byl nucen odstoupit. Vašek bohužel nastoupit nemohl, a to z důvodu maturitní zkoušky, která se konala hned následující den po závodech.

Do Wriezenu se i tentokrát sjelo 38 jezdců, a tak byla kvalifikace opět rozdělena. Zdeněk byl opět v první skupině jezdců a vyjel si 12. místo. To znamenalo 23. místo na startovním roštu.

Michal se dlouho držel na 16. nepostupovém místě. Po výměně pneumatik se však vrátil na trať a zajistil si poslední postupové 15. místo, které znamenalo 30. místo na startovním roštu. Jelikož to byl pro Michala první velký závod po dlouhé pauze, a protože navíc závodil poprvé na pískové trati, tak už to považujeme za skvělý výkon!

Start první jízdy se lépe povedl Zdeňkovi, a i když startoval z druhé řady, protáhl se na 20. místo, ze kterého započal stíhací jízdu. V přibližně čtvrtém kole se při pokusu o předjetí srazil s jiným jezdcem a spadl. Bohužel poškozený stroj mu neumožnil v jízdě pokračovat.

Michal naopak zvolil bezpečný start a spíše sbíral zkušenosti s pískem. Závod nakonec dokončil na 26. místě.

Start druhé jízdy se Zdeňkovi podařil lépe a po startu byl na 15. místě. Ze závodu bohužel ve třetím kole odstoupil z důvodu naražených žeber z první jízdy.

Michal se stejně jako v první jízdě hlavně seznamoval s písečnou a každým kolem měnící se tratí a dojel si pro 25. místo v cíli.

Celkově si tak Michal ze svého prvního závodu odvezl 27. místo před 30. Zdeňkem.

Další závod Německého mistrovství se pojede 21.5.2023 na tvrdé trati v Schopfheimu, která bude pro naše jezdce nová.

Děkujeme za fotky od Krämii a Kristin Kusatz.