Kaplice

Ve dnech 3. a 4. září 2022 se na motokrosové trati v Kaplici odjel poslední závod Mistrovství Evropy v motokrosu čtyřkolek.

Do tohoto závodu nastoupili jezdci Zdeněk Poláček a Václav Křenek. Tato trať je pro oba jezdce takřka domací a tak nastoupili s velkým zápalem.
Díky pořadatelskému týmu v čele s Blankou Vaněčkovou a Niki Klečkovou šlo také o jeden z nejhezčích závodů celé sezóny.

Sobota

V kvalifikaci si Zdeněk vyjel 10. a Václav 15. místo.

Do první jízdy odstartoval Zdeněk na 6. a Vašek na 17. místě. I když Zdeněk svou pozici neudržel a cílem projel jako 7., měření hluku jezdců před ním ho nakonec posunulo na 5. místo. Vašek se postupně dokázal dostat před své soupeře a dojet si pro 13. místo v cíli.

Neděle

Nedělní první jízda začala výborným startem Zdeňka, který odstartoval na 3. místě. Vašek měl o něco lepší start než v sobotu, a to na 14. místě.
Zdeněk si držel 3. místo do 4. kola, kdy ho předjel Holandský jezdec. 2 kola před koncem závodu ho však zradil stroj a při pádu nechtěně zranil Slovenského jezdce Mišo Kimerlinga. Vašek se snažil hlavně udržet si pozici a do cíle si přijel pro 13. místo.

Poslední jízda nebyla ani pro jednoho z jezdců ideální. Vašek sice svůj start vylepšil a objevil se na 11. místě hned před Zdeňkem, ale závod bohužel nedokončil z technických důvodů. Zdeněk naopak po pádu v druhé jízdě nebyl ve své kůži, a na jeho jízdě to bylo znát. Do cíle si Zdeněk nakonec přijel pro 9. místo.

Zdeněk si nakonec vyjel celkové 11. místo a Václav 15. místo.

Video od Push2Film
Kompletní výsledky z Kaplice naleznete ZDE.
Fotogalerie od Ivanky Duchoslavové.

Děkujeme za Vaší podporu!