Hänchen

Již tradičně se o Velikonočním pondělí 1. 4. 2024 jezdci našeho týmu účastnili prvního závodu sezóny, a to mistrovství Německa na trati v Hänchenu.

Do závodu se přihlásilo 48 čtyřkolek a to včetně Zdeňka Poláčka #63 a Václava Křenka #77.

Díky vysokému počtu jezdců nastoupili oba jezdci po vylosování do B kvalifikace, ve které si Zdeněk vyjel 5. místo, a tím si zajistil 10. místo na startu. Vaškovi kvalifikace nesedla, dojel si pro 16. místo, čímž byl 2. náhradníkem pro případ, že by někdo nenastoupil do jedné z hlavních jízd.

Bohužel se Vašek do první jízdy nedostal z důvodu nastoupení všech jezdců a tak na startu stál pouze Zdeněk.

Tomu se start zrovna nevydařil a musel tak dotahovat ze zadních pozic. Někdy v druhé polovině závodu musel zvolnit tempo z důvodu tvrdnutí rukou. To dokázal nabrat zpět až ke konci jízdy a udržel si tak 11. místo v cíli.

Do druhé jízdy nastoupili již oba jezdci týmu. Zdeňkovi se tentokrát start povedl a do první zatáčky to vypadalo, že by mohl vyrazit kolem 5. místa.

Bohužel při startovní strkanici mu vypadly řídítka z rukou a zasekl se tak s dalšími jezdci. I když se mu podařilo rychle vyrazit zpět do jízdy, pohyboval se kolem 25. místa a začal tak stíhací jízdu. Dokázal se dostat až na 10. místo, ale docházející síly ho odsunuly na 12. místo v cíli.

Vašek startoval z druhé řady a tak se mohl jen posouvat dopředu. Postupně se v jízdě posouval až na 22. místo v cíli.

Zdeněk si nakonec vyjel celkové a momentálně i průběžné 12. místo.

Vašek bohužel bez bodů obsadil 25. místo.

Příští závod mistrovství německa se pojede 21.4.2024 na tvrdé trati v Aufenau.

Kompletní výsledky z Hänchenu naleznete ZDE.

Fotky od KrämiiLeon Sochor a Clemens Grätzer.

Děkujeme za Vaší podporu!