Hänchen

Ne úplně vydařený úvodní závod jezdců týmu SiX-3 Czech Racing Team na pískové trati v německém Hänchenu o Velikonočním pondělí 10.4.2023. 

Zdeněk Poláček i Václav Křenek vyrazili již v pátek večer, aby ješte stihli sobotní testování na nedaleké pískové trati v Boxbergu. 

Díky vysoké účasti 51 jezdců byla kvalifikace rozdělena na 2 skupiny. 

Do té první nastoupil Vašek a vyjel si 12. místo, které znamenalo 23. místo na startu. Zdeněk si pak v druhé skupině vyjel 4. místo, a tím obsadil 8. místo na startu.

Do první jízdy se Zdeňkovi povedl start kolem 8. místa, které se mu z důvodu nedostatku přípravy před závodem nepodařilo udržet a propadl se až na 18. místo. V posledním kole pak ještě při vyhýbání se zaseklému jezdci v koleji vylétl z trati a než se mu podařilo vrátit, propadl se na 22. místo, na kterém jízdu dokončil. 

Vašek naopak neměl nejlepší start do jízdy, s tratí se v první jízdě spíše pral a snažil se dostat do cíle. To se mu nakonec podařilo na 24. místě. 

Do druhé jízdy měl Zdeněk opět výborný start avšak po 7 kolech byl nucen odstoupit z technických důvodů. Vaškovi naopak druhá jízda sedla lépe a postupně se probojoval až na 17. místo v cíli. 

Celkově si Vašek vyjel 4. body a prozatím je na 22. místě v celkévém pořadí. Zdeněk je bohužel po prvním závodě bez bodu a na celkové 28. příčce.

Kompletní výsledky z Hänchenu naleznete ZDE.

Děkujeme za fotky od Krämii a Kristin Kusatz