Aufenau

Druhý závod mistrovství Německa v neděli 23.4.2023 na tvrdé trati v Aufenau začal po vydatném nočním dešti bahnitou tratí a skončil prašnou závěrečnou jízdou.

Stejně jako v Hänchenu bylo tentokrát 46 jezdců rozděleno do dvou skupin. Zdeněk i Vašek byli tentokrát společně v jezdecky silné 1. skupině. Jak již bylo zmíněno, po dešti byla trať značně rozblácená a tak se oba rozhodli počkat co nejdéle, než ostatní jezdci trať trochu vyhází.

Vaškovi se kvalifikace podařila na 8.místě před Zdeňkem na 9.

Zdeňkovi se podařil start z druhé řady a pohyboval se kolem 10. místa. V předposledním kole se mu podařilo dostat na 9. místo, které si udržel do cíle.

Vašek odstartoval také dobře a držel se přibližně 2 místa za Zdeňkem a to až do chvíle, kdy ho ze závodu vyřadil spadlý řetěz.

Start druhé jízdy se Zdeňkovi opět podařil a držel se na 11. místě, bohužel docházející síly ho nakonec odsunuly na 12. místo v cíli.

Vašek se opět pohyboval jen pár míst za Zdeňkem, musel však zastavit v depu mechaniků z důvodu prasklého šroubu na nášlapu. Se ztrátou 3 kol dojel na 26. místě.

Zdeněk si tentokrát vyjel celkové 6. místo a průběžně je 18. Vašek nakonec obsadil 29. místo a průběžně je 32.

Další závod se jede v pondělí 1.5. 2023 na písečné trati ve Wriezenu.

Kompletní výsledky z Aufenau naleznete ZDE.